ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Науковці знайшли пояснення зміни клімату Венери

Гора Маат — найвищий вулкан на Венері (абсолютна висота 8330 м) і друга за висотою гора планети. Навколо потоки лави простягаються на сотні кілометрів. Зображення: NASA/JPL

Саме вулканічна активність на Венері десятки та сотні сторічч тому могла стати причиною того, чому планета перетворилась на ту кислотну теплицю, якою ми її знаємо. Такий висновок досліджень був опублікований у виданні The Planetary Science Journal. Аналіз величезних тривалих вивержень – магматичних провінцій – дає змогу вивчити не тільки умови планети-сусідки, а й дещо дізнатись про Землю та масові вимирання минулого.

За словами провідного автора цього дослідження Майкла Вея, близько 80% поверхні Венери вкриті затверділими вулканічними породами. Кілька вивержень протягом короткого геологічного проміжку часу (приблизно за один мільйон років) могли спричинити парниковий ефект, який заклав початок перетворення умов з помірних та вологих до жарких та сухих. У випадку ж із Землею, кліматичні зміни внаслідок схожих подій були недостатніми для створення “парнику”, проте спричинили п’ять великих вимирань, кожне з яких знищіло близько половини тваринного світу планети.

Наступні місії NASA до Венери заплановані на кінець цього десятиріччя. Метою DAVINCI буде вивчення історії води та її зникнення. VERITAS, орбітальний апарат, буде досліджувати поверхню та внутрішню частину планети з висоти. Результати роботи обох місій дадуть нам уявлення про те, як змінювався клімат Венери до сьогодення, а також зрозуміти вплив вулканизму на нашу Землю в минулому і майбутньому.

Джерело

14
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.