ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Один з інструментів Джеймса Вебба вийшов з ладу. NASA шукає вихід

Інструмент MIRI дозволяє «зазирати» за газопилові хмари – туди, де інструменти видимого діапазону не здатні нічого розглянути.

Один із компонентів інструменту ближнього інфрачервоного діапазону MIRI телескопа ім. Джеймса Вебба вийшов з ладу за словами керівників програми, ненадовго.

20 вересня NASA оголосили про тимчасове припинення експлуатації одного з чотирьох режимів інструменту MIRI. За словами інженерів, під час підготовки до чергового сеансу спостережень 24 серпня в одному із механізмів інструменту помітили «підвищене тертя».

У поточному стані Вебб не може проводити спектроскопічні спостереження середньої роздільної здатности; решта режимів інструменту – спектроскопія низької роздільної здатности, коронографія та візуалізація – продовжують використовуватися.

Науковий співробітник програми JWST Ерік Сміт повідомив, що інженери NASA не вважають, що неполадки завадять подальшому використанню інструменту MIRI, але в Управлінні націлені зрозуміти, що саме викликало підвищення тертя. Паузу в експлуатації Сміт назвав «заходом крайньої обережности».

На зустрічі Міжнародного конгресу астронавтики 21 вересня заступник керівника NASA з науки Томас Цурбухен запевнив, що хвилюватися не варто.

Ми всього лише робимо перерву у роботі, щоб упевнитися, чи все гаразд.

Окрім цієї несправності Цурбухен відзначив ще дві проблеми, з якими доведеться впоратися Веббу: зіткнення мікрометеороїдів із дзеркалами телескопа і завантаженість Мережі далекого космічного зв’язку NASA (також відомої як DSN) під час місії Artemis 1.

За словами Сміта, кількість ударів мікрометеороїдів не перевищує очікуваної, проте один з них виявився сильнішим, ніж розраховували в агентстві. Зіткнень такої сили очікують приблизно раз на рік.

Що ж до DSN, потреби першої місії програми «Артеміда» можуть знизити кількість часу, доступного для комунікації з телескопом, зі звичних 8 годин на день до менш як 4. У такому разі, каже Сміт, роботу Вебба буде розплановано так, щоб використовувати якнайменше пам’яті апарату, дозволивши йому рідше спілкуватися із Землею: «нам доведеться дещо перетасувати, але наука від цього не постраждає».

Тим часом робота телескопа триває: так, на Конгресі було представлено найдетальніше інфрачервоне зображення Нептуна з його кільцями та супутниками з моменту прольоту Voyager 2 у 1989 році. Крім цього, всього за два місяці роботи Вебб зробив велетенський внесок у науку про ранні галактики – подивимося, що йому вдасться за рік!

Джерело

10
Увійдіть, щоб читати ще 8 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Хороший Пітер Снепбек
Вечность назад

Кликбейтовый заголовок напомнил старый анекдот > ... не в лотерею, а преферанс и не выиграл а проиграл https://anekdotov.net/anekdot/all/nrdspsbzkmplmnt.htm

Чудернацький Ілон
Вечность назад

Думаю что без возможностей физического обслуживания все эти всё более дорогие телескопы становятся лотереей со всё большим шансом "не выграть то, на что расчитывали". Хабл хорошо поработал потому что его неоднократно обслуживали.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.