Один з інструментів Джеймса Вебба вийшов з ладу. NASA шукає вихід

Один із компонентів інструменту ближнього інфрачервоного діапазону MIRI телескопа ім. Джеймса Вебба вийшов з ладу – за словами керівників програми, ненадовго.
20 вересня NASA оголосили про тимчасове припинення експлуатації одного з чотирьох режимів інструменту MIRI. За словами інженерів, під час підготовки до чергового сеансу спостережень 24 серпня в одному із механізмів інструменту помітили «підвищене тертя».
У поточному стані Вебб не може проводити спектроскопічні спостереження середньої роздільної здатности; решта режимів інструменту – спектроскопія низької роздільної здатности, коронографія та візуалізація – продовжують використовуватися.
Науковий співробітник програми JWST Ерік Сміт повідомив, що інженери NASA не вважають, що неполадки завадять подальшому використанню інструменту MIRI, але в Управлінні націлені зрозуміти, що саме викликало підвищення тертя. Паузу в експлуатації Сміт назвав «заходом крайньої обережности».
На зустрічі Міжнародного конгресу астронавтики 21 вересня заступник керівника NASA з науки Томас Цурбухен запевнив, що хвилюватися не варто.
Ми всього лише робимо перерву у роботі, щоб упевнитися, чи все гаразд.
Окрім цієї несправності Цурбухен відзначив ще дві проблеми, з якими доведеться впоратися Веббу: зіткнення мікрометеороїдів із дзеркалами телескопа і завантаженість Мережі далекого космічного зв’язку NASA (також відомої як DSN) під час місії Artemis 1.
За словами Сміта, кількість ударів мікрометеороїдів не перевищує очікуваної, проте один з них виявився сильнішим, ніж розраховували в агентстві. Зіткнень такої сили очікують приблизно раз на рік.
Що ж до DSN, потреби першої місії програми «Артеміда» можуть знизити кількість часу, доступного для комунікації з телескопом, зі звичних 8 годин на день до менш як 4. У такому разі, каже Сміт, роботу Вебба буде розплановано так, щоб використовувати якнайменше пам’яті апарату, дозволивши йому рідше спілкуватися із Землею: «нам доведеться дещо перетасувати, але наука від цього не постраждає».
Тим часом робота телескопа триває: так, на Конгресі було представлено найдетальніше інфрачервоне зображення Нептуна з його кільцями та супутниками з моменту прольоту Voyager 2 у 1989 році. Крім цього, всього за два місяці роботи Вебб зробив велетенський внесок у науку про ранні галактики – подивимося, що йому вдасться за рік!
Я на этот вопрос не слышал ни одного ответа ни от кого, кто говорит, что разрабатывают телескоп…
Никто и не говорит, что Гай Юлий Цезарь - это итальянец.
>они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные незаконным путем. Гениальность в том, что…
Может быть и так, но наверное по другому. Цели - что мы хотим - сидят решают 5-10…
То есть, это никак не связанно с тем что его надо как-то доставить на место работы?
Если делать ставки на то кто первый доберётся до Луны, США(без Маска) со своей СЛС (и прочими…
Показанный эксперимент очень слабо эмулирует реальные условия. Нагрев точечный, кратковременный, поверхность охлаждения велика. Из показанного ценность имеет…
... и доказать международной комиссии, что всего этого добились без применения галлюциногенов.
Хотел бы еще подчеркнуть гениальность разработчиков, они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные…
> коэффициент производственной массы Ø, который представляет собой массу топлива, доставленного в определенное место, деленную на массу…
Вот поэтому и надо писать "СССР". Точно также имея в виду сегодняшних жителей РФ не надо писать…
> Предлагаю вместо СССР писать все 12 его правопреемников. Зачем страдать этой ерундой? Никто ведь не пишет…
В начале 90-х 12 стран из 15 претендовали на наследие СССР. Латвия, Литва и Эстония считали СССР…
Я ж и говорю, надо посмотреть, кто что может. Раша должна пройти повторную квалификацию на право быть…
Наверняка так и есть. Просто после прочтения многочисленных комментариев, возникает стойкое ощущение что разработка любого телескопа начинается…
>Хотя косяк американского СМИ понятен – они и во времена СССР писали его как Russia, а граждане…
Почему 12 ? Мягкую посадку на Луну делал СССР, не правопреемники. Хотя косяк американского СМИ понятен -…
Это кому предложение, спейсньюс? Именно в совке постоянно путали Литву и Латвию ;-) Вот скоро в РК…
>Пока что только НАСА, Китай и Россия совершили мягкую посадку на поверхность Луны. >При чём тут РФ…
"надійности"
Как всегда факторов больше чем один. Кажется, С. Попов заметил, что когда начинали разработку он был школьником,…
Це ж не та сама команда робити буде. Не думаю, що так просто можна узагальнювати.
> Если Земли, то получается лунный тягач летит к нам на орбиту, и растаскивает спутники по всевозможным…
На чём 6,5м запускать, если не разворачивать?
Безумно дорогое зеркало Уэбба это прямое следствие предусмотренных для него задач.