ПопулярноеРедакцияСвежее
ЛучшееОбсуждаемое

Новий проект з пошуку міжсистемних об’єктів, що навідуються до Сонячної системи

Проект Галілео має визначити походження різних космічних об’єктів зокрема, міжзоряних комет, прихованих супутників Землі та інших НЛО.

Відкриття у 2017 міжзоряного об’єкта об’єкту Оумуамуа (представлене художнє бачення) спонукало до започаткування ініціативи з пошуку інопланетних технологій на Землі та навколишньому просторі. Джерело: European Southern Observatory/M. Kornmesser

У 2017 об’єкт незвичної форми та незрозумілої траєкторії з міжзоряного простору «пронісся» між Землею та Сонцем та став джерелом безлічі спекуляцій. Більшість вчених вважають, що об’єкт довжиною майже 1 км та сигароподібної форми – комета або астероїд з прилеглих зоряних систем або викинутий у міжзоряний простір уламок. Проте астрофізик теоретик Аві Лойб з Гарвардського університету впевнений, що Оумуамуа (скаут з гавайської) створений інопланетною цивілізацією. Він запевняє, що цей об’єкт може бути сонячним вітрильником, гігантською антеною або навіть космічним кораблем. Він розповів про свої плани, щодо пошуку подібних об’єктів. Для цього був створений «Проект Галілео».

Головна мета проекту – використовуючи наявні та нові телескопи, систематично вишукувати загадкові артефакти, що можуть бути як, прихованими супутниками Землі, так і міжзоряними об’єктами природного чи штучного походження. «Насправді немає значення штучний цей об’єкт чи природній. Хто шукає, той знаходить», — впевнений Лойб.

Після публікації книги Лойба, «Позаземне: Перша ознака існування розумного життя поза нашої планети», де висувалось припущення, що Оумуамуа – приклад позаземних технологій, декілька заможних людей запропонували йому фінансування для подібного дослідження. Четверо з них надила 1,75 міл доларів, чого достатньо для початку реалізації його планів. Він зібрав команду знаних астрономів та вчених з різних галузей науки, хоча Лойб визнея, що далеко не кожен був готовий до співпраці. «Наукова спільнота мусить мати ширші кути зору. Прогрес іде саме таким шляхом», — розповідає Лойб.

Перед проектом поставлено декілька цілей зокрема, використовуючи наявні та нові обсерваторії, такі як, 8-ми метрова обсерваторія Віри Рубін, що будується в Чилі, знайти об’єкти на кшталт Оумуамуа. Якщо знаходити такі об’єкти «на підльоті» астрономи матимуть значно більше час на їх дослідження ніж 2 місяці, які у них були, до того, як Оумаумуа вийшла за межі ефективної роботи телескопів. Лойб сподівається, що у співпраці з космічними агентствами чи приватними компаніями у найближчі 25 років, йому вдасться запустити космічну місію для вивчення таких об’єктів.

Деякі дослідники, що залучені до проекту SETI (з пошуку позаземного життя), з радістю вітають таку ініціативу. «Кожен буде в захваті побачить щось, на кшталт Оумуамуа», — коментує астроном Джейсон Райт, директор Центру дослідження позаземних цивілізацій з Університету штату Пенсільванія. «Нам потрібно бути готовим до наступної «Оумуамуа», — впевнений астрофізик Адам Франк з Рочестерського університету, — «Ми дізнаємося більше про такі об’єкти, якими б вони не були».

Інші цікавляться, що нового зможе надати «Проект Галілео» до вже триваючих пошуків міжзоряних об’єктів. Алан Фіцсіммонс з Королівського університету Белфасту, співголова команди з вивчення Оумуамуа, яку організував Міжнародний інститут космічних досліджень (ISSI) впевнений, що подібні зусилля вже ведуться. Він нагадав, що наявні мережі аналізують дані з телескопів щогодини, а ЄКА працює над місією Comet Interceptor, яку планують запустити у 2028. Апарат буде знаходить на орбіті в очікуванні прийнятної цілі зокрема, комети чи міжзоряного об’єкта, щоб за нагоди вирушити до неї. «Суспільство не може чекати на відкриття Обсерваторії Віри Рубін», — додає він.

Вивчення ближчих цілей теж наявні у планах «Проекту Галілео». Директор американської національної розвідки представив доповідь Сенату США з приводу 144 задокументованих випадків зустрічі з НЛО від військових та джерел розвідки. У доповіді дійшли висновку, що переважна більшість представлених випадків, це – не атмосферні або оптичні явища, а фізичні об’єкти. Проте даних настільки мало, що неможливо встановити, які об’єкти були зафіксовані або їх прийняли за НЛО. Це можуть бути метеорологічні кулі, дрони, досі засекречені програми США чи інших держав або щось інше.

«Проект Галілео» має надати високоточні зображення НЛО, щоб дослідити їх природу. Телескоп з метровим дзеркалом може розгледіти деталі до міліметрів на об’єкті, що знаходиться на відстані у кілометр, розповів Лойб, такі інструменти коштують лише 500 000 доларів. Якби він мав достатньо фінансування, десятки таких телескопів можна було б розмістити на в усіх стратегічних місцях нашої планети. Радари та інфрачервоні датчики теж можуть допомогти у пошуку НЛО.

«Можна поставити логічне запитання: Чи відвідували Землю за останні 4,5 мільярда років?», — цікавиться Франк. Якби ми знайшли переконливі докази існування позаземного життя, ми б відправили зонди», — впевнений він. «Шукати подібні артефакти [ближче до рідної домівки] теж правильний шлях.» Проте інші дослідники з SETI не визнають, що мають щось дотичне до НЛО. Вони не мають ніяких переконливих доказів», — впевнений Райт. Фіцсіммонс був більш різким: «Це повна дурість!»

Третя частина проекту націлена на пошук позаземних супутників на орбіти Землі з використанням технологій штучного інтелекту для обробки масивів інформації активних телескопів. Проте дослідники заявляють, що урядові установи вже відстежують всі об’єкти на орбіті більші за 10 см. «Військові добре знаються на цьому», — додав Райт.

Під час реклами своєї книги Лойб називав своїх колег зашореними та необ’єктивними у питаннях техносигнатур, реліктів та сигналів, що можуть надходить від інопланетної форми життя. Його також не досить шанують за перепалку з засновницею SETI, Джілл Тартер, що сталось у лютому. Проте зараз він значно дипломатичніше заявляє, що його пошуки «Виводять людей з зони комфорту».

Проте це – «неймовірна можливість», — впевнений він. «Щоб ми не знайшли, ми в першу чергу проаналізуємо докази.»

Daniel Clery Science 26 липня 2021

Посилання на оригінал

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

13

Это пользовательский материал, написанный участником сообщества, который не входит в состав редакции или администрации. Поддерживая авторов оценками, вы помогаете нашему сообществу развиваться.

Войдите, чтобы видеть ещё 6 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Ложный Знайка
Вечность назад

По краю ходить пан Лойб, інколи заступаючи за нього одним мізинчиком прямісінько у мракобісся, але дослідження це добре, може шукаючи зелених чоловічків видивляться шось путнє=))

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.